slide-967254_640

Rodzaje opakowań foliowych

Opakowania foliowe do żywności

Opakowania foliowe produkowane na potrzeby żywności, mają normy które są bardzo rygorystyczne. Jest to kontakt z żywnością, dlatego opakowania te muszą być przede wszystkim bezpieczne. Oznacza to tyle, że ważny jest skład opakowań z jakich są one wykonane, ale również jakość i wytrzymałość. Do każdego rodzaju żywności produkowane są inne opakowania, ze względu na potrzeby. Najczęściej są to produkty sypkie, ponieważ najłatwiej je przechowywać w ten sposób. Wszystkie normy, jakie powinny spełniać opakowania foliowe określa Unia Europejska. Są to głównie woreczki foliowe ale również specjalne pudełka, czy opakowania z dodatkowym zamykaniem. Dzięki temu nie przedostanie się do nich powietrze, a żywność można dłużej przechowywać. Bardzo często opakowania foliowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie, które powoduje, że łatwiej produkty przewozić w większych ilościach. Tak jest w przypadku wody butelkowanej, która pakowana jest w opakowania foliowe najczęściej po sześć sztuk. Do produkcji opakowań do żywności służą odpowiednie maszyny a firma która się tym zajmuje musi znać poszczególny skład surowców z jakich folie będą zrobione. Mimo, że nie jest to produkt ekologiczny, to bardzo trwały i tani. Żywność pakowania w opakowania foliowe nie przemieszcza się, nie wysypie ani nie zmieni swojej struktury, ponieważ można wpływać na grubość folii.

Przemysłowe opakowania foliowe

Opakowania foliowe znalazły również inne zastosowanie, choćby w przemyśle kosmetycznym, chemicznym czy też branży biurowej, a nawet papierniczej. Jak wiadomo, wiele z tych towarów szybko ulega zniszczeniu, głównie pod wpływem wody. Aby do tego nie doszło, trzeba je zabezpieczyć i tutaj ogromną zaletą służą właśnie opakowania foliowe. Mogą stanowić ogólne opakowanie w które zawijane są poszczególne towary, jak również specjalne worki czy woreczki. Na papier, wydruki czy wizytówki są specjalne opakowania foliowe zwane koszulkami. natomiast w branży chemicznej opakowania foliowe są bardzo praktyczne choćby do segregacji śmieci, czy różnych odpadów chemicznych. Słynne worki na śmieci są wykonane właśnie z ciemnej folii która ma pojemność nawet trzydziestu litrów. Kosmetyki także można dokładnie posegregować i umieścić w opakowaniach foliowych, szczególnie wtedy kiedy osoba przygotowuje się do podróży. Bardzo wiele ubrań pakowanych jest w białe woreczki foliowe, o cienkiej strukturze, natomiast można je ponownie wykorzystać do innych celów. To, co jest ważne to to, aby opakowania foliowe już zużyte wyrzucać do odpowiedniego kosza na śmieci. Można z nich wyprodukować zupełnie nowe, które staną się kolejnym cennym towarem do pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>